Település:
Bács-Kiskun megye, Soltvadkert
Frittmann Testvérek Kft.

A Frittmann testvérek által működtetett borpincészet, a Frittmann Testvérek Kft. a Kunsági borvidék egyik legsikeresebb vállalkozása. A Frittmann János és Frittmann István nevével fémjelzett borok számos rangos szakmai megmérettetésen szerepeltek már kiemelkedően. Frittmann Jánost – és ezzel a testvérpár borászatát – a Magyar Borakadémia 2007-ben az Év bortermelőjének választotta. Cím: 6230 Soltvadkert, Eötvös utca 5. Telefonszám: 06 78 482 690 Nyitvatartás: Hétfő-Péntek 8-17 h Szombat 9-12 h Vasárnap Zárva
Tevékenység
A Frittmann borászat családi vállalkozás. A bortermeléshez kapcsolódó munkálatokban az egész család szerepet vállal. Habár a mesterség folytatása már több generációs hagyomány, a vállalkozása 1998-tól lett hivatalosan Frittmann Testvérek Kft. A borászat a Kunsági borvidéken, Soltvadkerten található. Saját telepítésű hagyományos, karós és kordon művelésű szőlőültetvénye 45 hektár[1] és további 70 hektár termőterületről vesznek át minőségi szőlőt más termelőktől. A család foglalkozik bortermeléssel, palackozással, értékesítéssel és vendégek számára borkóstolók szervezésével.
Frittmann János szakmai tevékenysége nem csak a híres cserszegi fűszeres vagy az ezerjó népszerűsítésében irányadó, hanem komoly szerepet játszott a többi magyar borvidékkel szemben gyakran hátrányos helyzetben lévő Kunsági borvidék értékeinek elismertetésében is. A szakma szemében szerényebb adottságokkal rendelkező vidék helyzetét kétszeresen nehezítette a kilencvenes évek végének borhamisítási botránya. Frittmann János a Szőlősgazdák bora védjegy bevezetésével eredményes módot talált rá, hogy kirekesszék a borhamisítókat a helyi borásztársadalomból.
Technológia
Borászatukban ötvözik a klasszikus és modern technológiákat is. A fehér és rosé borok reduktív technológiával, a vörösborok érleléssel készülnek. A testesebb, minőségi vörösborokat fahordóban ászokolják, egy részét új tölgyfahordóban érlelik. Kivételt képez a kadarka, ami nem igényel fahordós érlelést.
Borok és eredmények
A Frittmann testvérek borászata készít minőségi, táj- és asztali borokat, de fő profiljuk a minőségi borok termelése.
Népszerű boraik között érdemes megemlíteni az ezerjót, ami 2003-ban megkapta a Magyar Zászlósborok rendjének a zászlós bora kitüntető elismerést. Kínálatukban megtalálható a cserszegi fűszeres, rajnai rizling, chardonnay, ottonel muskotály, kékfrankos rosé, kékfrankos, oportó, kadarka, merlot és cabernet sauvignon is.
Az elért díjak és elismerések között talán a legrangosabb, hogy Frittmann Jánost az Év Bortermelőjének, hétköznapi szóhasználatban az Év Borászának választották 2007-ben. A kitüntetés természetesen a testvérpár egész munkásságának szól.
Forrás: Wikipédia
HelyiVilága Magazin ajánló









Helyi látnivalók









Helyi Programok / események









További helyi programok / események »
Helyi szolgáltatók








