Település:
Bács-Kiskun megye, Kiskunhalas
Fazekas Mihály Általános Iskola
Kiskunhalas, Fazekas Mihály utca 1, 6400 (06 77) 521 973
1972 óta működik a Kiskunhalasi Fazekas Mihály Általános Iskola.
6-14 éves korú tanulók száma 400.
Fenntartó a KLIK.
Az informatika és testnevelés tantárgyakat emelt óraszámban és követelményekkel tanulhatják a gyerekek, ez az intézmény fő profilja.
Sportkapcsolatok révén több országban ismert az iskola. Tornász tanulók a helyi torna klubban edzenek és az Országos Diákolimpiáról gyakran térnek haza első helyezettként. A lányok sikereket érnek el fitneszben. A DKMT kupa nemzetközi, a Fazekas Olimpia országos kezdeményezés a fiú tornászok számára.
Informatikát mindenki tanul, sokan szakkörre is járnak. A diákok közel fele emelt szinten, magasabb óraszámban választja az informatikát. Ők szinte mind megszerzik 8. osztály végére az ECDL vizsga Start fokozatát.
Gyerekek szerkesztik Fazék című iskolaújságot, és iskolarádió is működik.
Az oktatási miniszter Jó tanuló- jó sportoló díját 1995.óta 14 tanítvány kapta meg.
Tehetséggondozó programot került kidolgozásra.
Angol és német nyelven tanulnak a diákok.
Számos szakkör várja az érdeklődőket, választásuk szerint: angol, matematika, informatika, rajz, színjátszó, énekkar, újságíró, valamint újságszerkesztő. Ezen kívül sportköri foglalkozások (asztalitenisz, atlétika, fiútorna, lánytorna, labdarúgás, sakk, játékos vetélkedő, kosár- és röplabda) látogatására is lehetőség nyílik a délutáni órákban.
Hátrányos helyzetű tanulók esetében integrációs program nyújt segítséget.
Iskolai könyvtár állomány rendelkezésre áll minden tanulónak a hét minden napján a délutáni órákban.
Hagyomány nálunk, hogy decemberben Családi Sportnapot, január végén Szülők-nevelők Bálját, februárban sítábort, márciusban Nyílt Napot, áprilisban Szóvarázs prózamondó versenyt, májusban Diáktárlatot, Fazekas Olimpiát és DKMT Kupát, júniusban edzőtáborokat szervezünk, nyári szünetben pedig szünidős tábort. A nyílt napokon a leendő elsősöknek is lehetőségük van bepillantást nyerni az iskola életébe, a tanórák menetébe és megismerkedhetnek a tanítónénikkel. 2010. óta projekteket, témaheteket is beiktatunk az iskola éves munkatervébe.
Fontos szerepet játszanak életünkben a pályázatok.
Több HEFOP és TÁMOP projekt megvalósítása folyt az iskolában, melyek célja az egész életen át tartó tanulás képességének és igényének megalapozása, a kompetencia alapú oktatás módszertanának elterjesztése, az esélyegyenlőség felé törekvés és az IKT eszközök alkalmazásának fejlesztése. 2005-ben TIOK (Térségi Iskolafejlesztő Központ) lettünk; a képességfejlesztésen alapuló oktatást valósítjuk meg, s a halmozottan hátrányos helyzetű tanulók esélyének növelését szolgáló projektben is konzorciumot vezettünk.
Az iskola igazgatója: Nagy Czirok Lászlóné
Forrás: Facebook
HelyiVilága Magazin ajánló
Helyi látnivalók
Helyi Programok / események
További helyi programok / események »
Helyi szolgáltatók