Település:
Csongrád megye, Szeged
Szegedi Tudományegyetem Füvészkert
Az SZTE Füvészkert története, látványosságai
A füvészkert története 1922-re vezethető vissza. Ekkor költözött a kolozsvári egyetem Szegedre. Az egyetemet Szeged városa 20kh szántófölddel ajándékozta meg, füvészkert létesítése céljából.
A növényekkelvaló betelepítést, az alapító igazgató, Győrffy István gyűjtőutak anyagának felhasználásával 1925-ben kezdte meg. 1929-30-ban növényvédő üvegház létesült, 1931-ben pedig elkészült az első tó.
1932-ben az óföldeák-gencsháti Návay kastély tavából került Szegedre az indiai lótusz, ami azóta is a kert különleges látványossága. Sajnos, az óföldeáki állomány megsemmisült. 1940-től Greguss Pál professzor töltötte be az igazgatói posztot.
A füvészkert napjainkig fejlődik és bővül új fajokkal, valamint látványosságokkal. A későbbiekben ezekről írok bővebben.
A főbejáratot és a pénztárt elhagyva találkozhatunk az üvegházakkal, mely több részre van osztva. Itt tekinthetjük meg a trópusi üvegházat, valamit a trópsi lepkeházat, számos növénygyűjtemény van, mint pl. pozsgások, kaktuszok, bromélia-félék, levéldíszgyűjtemények, pálmafák, stb.
Az üvegházakat elhagyva találkozhatunk a Lótuszos tóval, melynek közepén egy buddha szonor található, körülötte Indiai lótuszokkal, keleties hangulatot idézve. Ebben jelentős szerepet játszik a tavon fekvő Japánkert is, melyből kettő is található a füvészkert területén.
A füvészkert ezen oldalában található még a nemrég felújított sziklakert, valamint a híres rózsakert, ahol 25 rózsafajtát csodálhatnak meg a látogatók.
A sok kultúrából származó látnivalót elhagyva egy hatalmas arborétumban találhatjuk magunkat, de ha tovább megyünk várnak még meglepetések.
Az egyik ilyen a levendulagyűjtemény a levendulaházzal, mellette nemsokkal pedig fűszer- és növénykert található, mely bemutatja a tanyasi életet és annak haszonnövényeit.
H.Barbara
HelyiVilága Magazin ajánló
Helyi látnivalók
Helyi Programok / események
További helyi programok / események »
Helyi szolgáltatók